Här är varför Bitcoin Hashrate bara


Despite 5% decline: Ethereum trends are more bullish than ever – analysis company


Crypto voor het Congres: Bitcoin verzonden naar alle campagnes voor congresleden


Paxful takes the quote of the informal dollar for the price of Bitcoin in Argentina


Bitcoin: la Cina sta prendendo colpi alla cieca, ma stanno raggiungendo l’obiettivo


Neuer Tauscher für Kryptowährungen von Swep.io: Geschwindigkeit, Komfort und unbegrenzte Umtauschvorgänge


Bitcoin Held By Grayscale rośnie o 690 milionów dolarów w ciągu ostatnich 100 dni, Data Shows


Análise de preços 8/14: BTC, ETH, XRP, LINK, BCH, BSV, LTC, ADA, BNB, CRO


Edward Snowden’s case and his relationship with Bitcoin


El ETP de Bitcoin del Grupo ETC alcanza los 49 millones de dólares de activos bajo gestión en dos meses

Bitcoin Held By Grayscale rośnie o 690 milionów dolarów w ciągu ostatnich 100 dni, Data Shows

Grayscale’s Bitcoin Holdings podobno wzrosły o co najmniej 690 milionów dolarów w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zastrzeżenie: Wyrażona tu opinia nie stanowi porady inwestycyjnej, lecz ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie musi ona odzwierciedlać opinii U.A. Today. Każda inwestycja i każdy handel wiąże się z ryzykiem, dlatego przed podjęciem decyzji należy zawsze przeprowadzić własne badania. Nie zalecamy inwestowania pieniędzy, na których stratę nie można sobie pozwolić.

Napływ zaufania do Bitcoinów w skali szarości przyspiesza od kwietnia – co to pokazuje?
Pozytywny trend dla rynku krypto walutowego

Według danych z Grayscale, od kwietnia firma inwestycyjna kupiła Bitcoin System o wartości co najmniej 690 milionów dolarów. Historyczne zakupy Grayscale zestawione przez pseudonimowego użytkownika Reddit pokazują zakupy o wartości 78.354 BTC.

Grayscale Bitcoin Trust Inflows przyspiesza od kwietnia – co to pokazuje?
Dane zebrane przez użytkownika Reddita pokazują, że zakupy Bitcoinów w Grayscale przyspieszyły głównie od kwietnia.

Numer BTC w Grayscale Bitcoin trust. Źródło: Reddit

Absorpcja Bitcoinu w skali szarości jest istotna dla oceny ogólnych nastrojów na rynku instytucjonalnym.

Instytucje, zwłaszcza inwestorzy w Stanach Zjednoczonych, w większości polegają na Grayscale Bitcoin Trust, aby uzyskać ekspozycję na BTC. Kompensuje on potencjalne ryzyko związane z bezpieczeństwem wynikające z samokontroli, pozwalając instytucjom na bezpieczne inwestowanie w daną klasę aktywów.

Zauważalny wzrost tempa zakupów Bitcoinów w Grayscale zbiega się w czasie z masowym wycofywaniem się BTC w marcu. Pięć miesięcy temu, po likwidacji kontraktów terminowych o wartości miliarda dolarów, BTC spadła do zaledwie 3 600 dolarów.

Dane wskazują, że od tego czasu inwestorzy instytucjonalni agresywnie nabyli Bitcoin. Użytkownik Reddit pisze:

„Tempo nabywania Bitcoinów w GBTC przyspieszyło po rozpoczęciu kwietnia 2020, jak widać powyżej w tabeli. Przy tempie około 800 Bitcoins dziennie, które GBTC kupowało codziennie przez ostatnie 100 dni, GBTC kupuje Bitcoins równe około 85% ( 783/900) całej podaży nowo wybijanego Bitcoinu. I GBTC jest tylko jednym z wielu ETF, które ludzie, którzy nie chcą bawić się prywatnymi kluczami itp., mogą wykorzystać do zakupu Bitcoinów, choć największy“.
Pozytywny trend dla rynku kryptokur walutowego
Jak podaje Grayscale w swoim raporcie za II kwartał, firma odnotowała najwyższe kwartalne wpływy od kwietnia do czerwca.

Pomimo niepewności w globalnej gospodarce, coraz więcej instytucji zdaje się uważać Bitcoin za potencjalne zabezpieczenie przed inflacją.

W raporcie czytamy:

„Grayscale zanotowała największe kwartalne napływy, 905,8 mln dolarów w 2Q20, czyli prawie dwa razy więcej niż w poprzednim kwartale – 503,7 mln dolarów w 1Q20. Po raz pierwszy w ciągu 6 miesięcy wpływy do produktów w skali szarości przekroczyły próg 1 miliarda dolarów, co świadczy o trwałym popycie na aktywa cyfrowe pomimo niepewności ekonomicznej.

Aktywność instytucjonalna na rynku kryptokurwalutowym ogólnie wzrasta. Ostatnio Fidelity Investments złożyła wniosek o utworzenie funduszu Bitcoin w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Amerykańska spółka publiczna MicroStrategy zakupiła Bitcoin o wartości 250 milionów dolarów.

Rosnąca adopcja instytucjonalna, rosnąca aktywność handlowa i ogólny wzrost świadomości społecznej prawdopodobnie napędzą BTC do 2021 roku.


BACK TO TOP