Bitcoin Held By Grayscale rośnie o 690 milionów dolarów w ciągu ostatnich 100 dni, Data Shows

Grayscale’s Bitcoin Holdings podobno wzrosły o co najmniej 690 milionów dolarów w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zastrzeżenie: Wyrażona tu opinia nie stanowi porady inwestycyjnej, lecz ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie musi ona odzwierciedlać opinii U.A. Today. Każda inwestycja i każdy handel wiąże się z ryzykiem, dlatego przed podjęciem decyzji należy zawsze przeprowadzić własne badania. Nie zalecamy inwestowania pieniędzy, na których stratę nie można sobie pozwolić.

Napływ zaufania do Bitcoinów w skali szarości przyspiesza od kwietnia – co to pokazuje?
Pozytywny trend dla rynku krypto walutowego

Według danych z Grayscale, od kwietnia firma inwestycyjna kupiła Bitcoin System o wartości co najmniej 690 milionów dolarów. Historyczne zakupy Grayscale zestawione przez pseudonimowego użytkownika Reddit pokazują zakupy o wartości 78.354 BTC.

Grayscale Bitcoin Trust Inflows przyspiesza od kwietnia – co to pokazuje?
Dane zebrane przez użytkownika Reddita pokazują, że zakupy Bitcoinów w Grayscale przyspieszyły głównie od kwietnia.

Numer BTC w Grayscale Bitcoin trust. Źródło: Reddit

Absorpcja Bitcoinu w skali szarości jest istotna dla oceny ogólnych nastrojów na rynku instytucjonalnym.

Instytucje, zwłaszcza inwestorzy w Stanach Zjednoczonych, w większości polegają na Grayscale Bitcoin Trust, aby uzyskać ekspozycję na BTC. Kompensuje on potencjalne ryzyko związane z bezpieczeństwem wynikające z samokontroli, pozwalając instytucjom na bezpieczne inwestowanie w daną klasę aktywów.

Zauważalny wzrost tempa zakupów Bitcoinów w Grayscale zbiega się w czasie z masowym wycofywaniem się BTC w marcu. Pięć miesięcy temu, po likwidacji kontraktów terminowych o wartości miliarda dolarów, BTC spadła do zaledwie 3 600 dolarów.

Dane wskazują, że od tego czasu inwestorzy instytucjonalni agresywnie nabyli Bitcoin. Użytkownik Reddit pisze:

“Tempo nabywania Bitcoinów w GBTC przyspieszyło po rozpoczęciu kwietnia 2020, jak widać powyżej w tabeli. Przy tempie około 800 Bitcoins dziennie, które GBTC kupowało codziennie przez ostatnie 100 dni, GBTC kupuje Bitcoins równe około 85% ( 783/900) całej podaży nowo wybijanego Bitcoinu. I GBTC jest tylko jednym z wielu ETF, które ludzie, którzy nie chcą bawić się prywatnymi kluczami itp., mogą wykorzystać do zakupu Bitcoinów, choć największy”.
Pozytywny trend dla rynku kryptokur walutowego
Jak podaje Grayscale w swoim raporcie za II kwartał, firma odnotowała najwyższe kwartalne wpływy od kwietnia do czerwca.

Pomimo niepewności w globalnej gospodarce, coraz więcej instytucji zdaje się uważać Bitcoin za potencjalne zabezpieczenie przed inflacją.

W raporcie czytamy:

“Grayscale zanotowała największe kwartalne napływy, 905,8 mln dolarów w 2Q20, czyli prawie dwa razy więcej niż w poprzednim kwartale – 503,7 mln dolarów w 1Q20. Po raz pierwszy w ciągu 6 miesięcy wpływy do produktów w skali szarości przekroczyły próg 1 miliarda dolarów, co świadczy o trwałym popycie na aktywa cyfrowe pomimo niepewności ekonomicznej.

Aktywność instytucjonalna na rynku kryptokurwalutowym ogólnie wzrasta. Ostatnio Fidelity Investments złożyła wniosek o utworzenie funduszu Bitcoin w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Amerykańska spółka publiczna MicroStrategy zakupiła Bitcoin o wartości 250 milionów dolarów.

Rosnąca adopcja instytucjonalna, rosnąca aktywność handlowa i ogólny wzrost świadomości społecznej prawdopodobnie napędzą BTC do 2021 roku.